Problemy z sercem? Koniecznie zró” badania u kardiologa... - żyj zdrowiej

Badania Holter cieszyn

Choroby serca

Wizyta u lekarza kardiologa wcale nie musi wiązać się z problemami z sercem - może być to po prostu wizyta rutynowa, którą każdy na pewnym etapie życia powinien odbyć. Do lekarza kardiologa ludzie zazwyczaj zgłaszają się kiedy mają podejrzenia, że

Problemy z sercem? Koniecznie zró” badania u kardiologa... - żyj zdrowiej Badania Holter cieszyn
z ich sercem coś nie dzieje się do końca w porządku. Badanie EKG jest w stanie wiele powiedzieć na temat stanu serca. Medycyna idzie do przodu i wiele badań odpowie na pytanie co dzieje się ze stanem zdrowia człowieka. Dzisiaj ludzie żyją bardzo szybko, dlatego też jest to przyczyna wielu problemów ze stanem zdrowia ludzi. Wszechobecny stres i szybkie tempo życia przyczyniają się do wielu zawałów i udarów. Jeżeli dojdzie do tego niewłaściwa dieta jest to gotowy przepis na problemy ze zdrowiem. Każda osoba która pragnie życie w zdrowiu przez długie lata powinna skonsultować się z lekarzem kardiologiem, szczególnie wtedy, jeżeli ma podejrzenia co do tego, że jej serce może nie pracować właściwie z różnych powodów. Lekarz kardiolog jest nie tylko po to, aby leczyć ale także po to, aby zapobiegać różnym groźnym chorobom serca z których większość może skończyć się bardzo tragicznie. Pacjenci często bagatelizują zalecenia lekarza ale w przypadku lekarza kardiologa naprawdę nie warto tego robić. Warto słuchać lekarza i stosować się do jego zaleceń. Lekarz kardiolog powinien współdziałać z lekarzem rodzinnym i z innymi lekarzami u których pacjent leczy się z powodu chorób przewlekłych. Warto wiedzieć, że serce mamy tylko jedno i przeszczep jest rozwiązaniem ostatecznym.


Prawdziwy lekarz specjalizuje się nie tylko

Kardiologia jest działem medycyny, który zajmuje się chorobami układu krążenia. Za najważniejszy element tego układu uważa się serce. Współcześnie dużą wagę poświęca się zagadnieniom związanym z profilaktyką oraz wczesnym wykrywaniem wad serca, prowadzi się wiele operacji, które były niemożliwe jeszcze kilka lat temu. Wiele badań pomaga w bardzo szybki i prosty sposób określić choroby, z którymi zmaga się organizm ludzki, jednym z podstawowych narzędzi jest ekg. Elektrokardiogram pozwala wychwycić wszelkie nieprawidłowości serca za pomocą ultradźwięków. Ponadto istnieje jeszcze dość nowatorska metodyka zabiegowa, która nazywa się koronografią. Polega ona na badaniu tętnic wieńcowych za pomocą kontrastu. Dzięki temu badaniu lekarz dowiaduje się nieco więcej o funkcjonowaniu układu krążenie pacjenta, z większą dokładnością może określić skuteczną metodykę leczenia oraz zapobiegania dalszym zmianom w układzie krążenia. Kardiolog również zajmuje się bardzo powszechnym problemem, jakim jest nadciśnienie tętnicze. Zazwyczaj wymaga to współpracy z lekarzami z innych dziedzin, na przykład z neurologiem lub angiologiem. Medycyna to wiele gałęzi, które w sposób holistyczny nakładają się na siebie. Prawdziwy lekarz specjalizuje się nie tylko w swojej dziedzinie, ale nieustannie poszerza wiedzę, aby w sposób jak najlepszy pomóc swoim pacjentom. Dużą rolę w zapobieganiu chorobom serca ma odpowiednia dieta oraz sposób życia, lekarz po szczegółowym wywiadzie z pacjentem doradza mu, co powinien zmienić w swoim życiu, aby poprawić swój stan i cieszyć się zdrowiem.


Jak zostać kardiologiem?

Praca w charakterze lekarza wciąż cieszy się dużym uznaniem i prestiżem. Niewiele osób wszakże stać na tak duże poświęcenie, jakim jest wieloletnia nauka, która wcale nie mija wraz z uzyskaniem dyplomu ukończenia uczelni wyższej. Dlatego właśnie, medycyna w dalszym ciągu pozostaje kierunkiem nie tylko dla tych "uzdolnionych", ale przede wszystkim dla tych "wytrwałych". Kardiolog zanim zostanie kardiologiem musi najpierw skończyć studia, a następnie odbyć staż zakończony lekarskim egzaminem państwowym (tzw. LEP). Po tym wszystkim, należy jeszcze odbyć staż specjalizacyjny, który może trwać od dwóch do nawet sześciu lat i znowu zdać odpowiedni egzamin. Droga do zostania lekarzem jest więc dosyć długa i wyboista. Nie każdy z absolwentów medycyny ma zaś szansę specjalizować się w wymarzonym przez siebie kierunku, co może budzić frustrację (zważywszy na długość uprzednio odbytej nauki). Kardiolog, czyli "lekarz od serca" ma w dzisiejszych czasach "ręce pełne roboty". Ludzie coraz częściej zapadają na choroby serca, co jest związane ze stale wzrastającym tempem życia i odczuwaniem chronicznego stresu. Kardiolog nie wykona nam prawdopodobnie ekg (zrobi to najpewniej pielęgniarka), ale przeprowadzi badanie usg serca, dobierze odpowiednie lekarstwa i w razie konieczności wykona bardziej inwazyjne badania jak np. koronarografię serca. Podsumowując należy stwierdzić, że praca w charakterze kardiologa nie należy do najprostszych i wymaga wielu lat nauki, cieszy się jednak ogólnym, społecznym uznaniem.



© 2019 http://zyj-zdrowiej.eko-leko.elblag.pl/